Slam poetycki w galerii handlowej

Pierwszy w historii slam poetycki w galerii handlowej odbył się 20 listopada 2010 roku bielskiej Sferze. Przed publicznością zmierzyli się wirtuozi słowa z Polski i Czech. Event ten został nominowany do finału międzynarodowego konkursu Solal Marketing Awards.

 

Slam poetycki to rodzaj konkursu, podczas którego poeci „pojedynkują” się ze sobą na wiersze, a zaangażowana emocjonalnie publiczność ocenia ich wysiłek.  Slam, który odbył się w Sferze był pierwszym tego typu turniejem, który odbył się w przestrzeni galerii handlowej.  W konkursie wzięły udział gwiazdy nie tylko polskiej, ale i zagranicznej sceny slamowej. W polskiej ekipie znaleźli się m.in.: Grzegorz Bruszewski, Jaś Kapela – zwycięzca pierwszego slamu poetyckiego Polsce - i Dawid Koteja, w czeskiej: Masha oraz Jan Jilek.

Zobacz relację z wydarzenia:

W zabawę słowem wciągał również Dominik Rokosz, który dla wszystkich chętnych stworzył na poczekaniu wiersze na „wynos”. Inicjatywa ta realizowana była w ramach autorskiego projektu artystycznego pt. „Wiersze na zamówienie”. Wizualnym dopełnieniem konkursu była prezentacja na ekranach LCD wideo-wierszy, czyli multimedialnych zabaw z poezją i typografią autorstwa studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dodatkowo, specjalnie na tę edycję slamu do pięciu spośród nadesłanych na konkurs wierszy stworzono wideo-wiersze, czyli ich wideo-odpowiedniki. Atrakcją wieczoru był występ pioniera czeskiego beatboxingu - Jaro Cossiga, jedynego europejskiego członka nowojorskiego towarzystwa Beatboxer Entertainment N.Y., który w swojej karierze prowadził warsztaty w prestiżowej New York Street Academy. Oprawę muzyczną stworzył zespół Indigo Tree, który po konkursie zagrał godzinny koncert promujący płytę „Blanik”.

Autor: Fot. Photopixo

cofnij

 Użyteczne serwisy www, social media, kreacje graficzne, copywriting, event.

Bądź na bieżąco z nowościami
Zapisz się do naszego newslettera


 Błyskawiczny kontakt:

tel. 694 943 167694 943 167
email: biuro@prosperomedia.pl 

Facebook